آزادی زندانی غیرعمد پس از ۱۰ سال

دسته: خبری
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۵ مهر ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه نمایندگی استان همدان؛ زندانی ۵۱ ساله محکوم مالی بعد از ۱۰ سال تحمل حبس با کمک خیران و ستاد دیه این استان آزاد شد.

یدالله روحانی منش مدیر ستاد همدان بیان کرد: مردی میانسال برای امرار معاش ، اقدام به خرید، فروش و اجاره مسکن می‌کرد که به علت آشنا نبودن با کار، نداشتن حساب و کتاب دقیق و بی‌توجهی به عقد قراردادهای مالی مناسب بدهکار شده و با شکایت ۶۵ نفر از سال ۸۹ راهی زندان شد.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان همدان با بیان اینکه این زندانی در طول ۱۰ سال گذشته یک روز هم از مرخصی استفاده نکرده است ادامه داد: این مرد با فروش دارایی‌های خود توانست رضایت ۵۰ تن از شاکیان را جلب کند اما به علت ناتوانی در تأمین طلب ۱۵ تن از شاکیان ۱۰ سال در زندان ماند.

روحانی منش اظهار داشت: پرونده این زندانی طی دو سال بررسی شد و تلاش برای دریافت رضایت از شاکیان پرونده و آزادی این محکوم مالی در دستور کار ستاد دیه قرار گرفت. 

وی گفت: میزان طلب ۱۵ شاکی از این زندانی ۲ میلیارد ریال بود که با تلاش مستمر و بی وقفه کارکنان ستاد، این بدهی به یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال کاهش یافت.

وی بیان کرد: از کل بدهی این فرد ۶۸۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض توسط خیران نیک‌اندیش تامین شد همچنین ۵۰۰ میلیون ریال وام قرض‌الحسنه بدون سود و کارمزد به وی اعطا شد.

روحانی منش تاکید کرد: کمک‌های ستاد دیه تنها شامل افراد دارای جرائم غیرعمدی و زندانیان معسر و نیازمندان است.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس