آزادی ۳۰ زندانی در طرح عید قربان تا غدیر

دسته: خبری
بدون دیدگاه
دوشنبه - ۱۴ مرداد ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه همدان؛ طی برنامه ریزی های صورت گرفته مقرر است زمینه آزادی ۳۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد زندانهای این استان از عید قربان تا عید غدیر در قالب طرح «عید تا عید» فراهم شود.

یداله روحانی منش مدیرستاد دیه نمایندگی استان همدان ضمن خواستار مشارکت خیران نیک اندیش در اقدام خداپسندانه طرح «عید تا عید» شد و اظهار امیدواری کرد که در تلاش هستیم که بتوان بیش از تعداد پیش بینی شده زندانی غیرعمد و آبرومند آزاد کنیم.

وی با بیان اینکه این طرح شامل زندانیان مهریه نمی شود افزود: اولویت ستاد دیه فراهم کردن زمینه آزادی زندانیان غیرعمد بدهکاران مالی از قبیل زنان، افراد مسن، بیمار، تولید کننده، کشاورز و کاسب است.

مدیر ستاد دیه استان همدان تاکید کرد: زندانیانی که دارای محکومان کیفری شامل زندانیان موادمخدر، سرقت و رد مال و… هستند مشمول مساعدت ستاد دیه نیستند و اصولا جرائم کیفری و مساعدت در راستای آن ممنوع بوده و قابل بررسی و رسیدگی نمی باشد.

وی گفت: هدف اصلی ستاد دیه احراز نیازمندی و آبرومندی مددجویان است لذا در این راستا گروهی از عوامل ستاد دیه برای کسب رضایت شاکی و فراهم کردن زمینه آزادی زندانی اقدام به تحقیقات میدانی، مذاکره با شاکی کرده و و در نهایت پس از احراز استحقاق مساعدت ، پرونده به هیات امنای ستاد دیه ارجاع و اعضای هیئت امنای ستاد پرونده ها را مطالعه و بازبینی، بررسی و میزان و نوع مساعدت را تعیین می کند.

وی بیان کرد: هم اینک ۲۹۵ تن از محکومان جرائم غیرعمد در زندان های این استان تحمل حبس می کنند که ۹ تن از زندانیان زن هستند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس