آزادی ۳۰۲ زندانی غیرعمد در سال ۹۷

دسته: خبری , دسته‌بندی نشده
بدون دیدگاه
شنبه - ۱۷ فروردین ۱۳۹۸

به گزارش روابط عمومی ستاد دیه نمایندگی استان همدان ؛ با اقدام و پیگیری های مجدانه عوامل ستاد دیه در سال ۱۳۹۷ تعداد ۳۰۲ نفر از زندانیان محکومین غیرعمد زندانهای استان همدان

یدالله روحانی منش مدیر ستاد دیه استان همدان به اعلام این خبر افزود :
در دوازده ماهه سال ۱۳۹۷ تعداد ۳۰۲ نفر از زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد این استان با مبلغ کل بدهی ۲۴۷,۶۹۶,۶۶۶,۴۱۱ ریال، که از این افراد تعداد ۱۴ نفر محکومین دیات و تعداد ۲۴۱ نفر محکومیت مالی و تعداد ۴۷ نفر نیزمحکومیتهای مهریه و نفقه بوده که با مساعدت ستاد دیه آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشتند.

از بین افراد مورد مساعدت شده تعداد ۲۸۵ نفر مرد و ۱۷ نفر زن بوده اند. طی ارتباط با شرکت های بیمه و پیگیریهای به عمل آمده مبلغ ۱,۱۴۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال از این طریق جهت مجموع تصادفات پرداخت شده است.

با ارسال پرونده های دیه واجد شرایط به صندوق تامین خسارتهای بدنی و اخذ مبلغ ۴,۵۳۵,۴۰۰,۰۰۰ ریال، تعدادی از مددجویان از این طریق آزاد شده اند. و مبلغ ۳۶,۶۷۲,۰۲۶,۴۳۹ ریال به صورت اعسار به تقسیط تامین و پذیرفته شده است.

طی دعوت از شکات پرونده ها مبلغ ۱۲۸,۴۷۷,۲۸۷,۸۷۲ ریال در شورای حل اختلاف شعبه ۱۵۷ ویژه ستاد دیه ، اخذ گذشت رضایتمندانه شده است.

تعدادی از مددجویان با پرداخت مبلغ ۳۱,۲۴۱,۴۸۵,۱۷۶  ریال به صورت کمک ستاد دیه آزاد شده اند. و همچنین مبلغ بالغ ۳۰,۷۱۹,۵۰۰,۰۰۰ ریال به صورت وام بانکی (بانکهای عامل ملی، ملت، تجارت، صادرات، انصار) پرداخت شده است.

همچنین در این میان خود مددجویان نیز دخیل بوده و مبلغ ۱۴,۹۱۰,۹۶۶,۹۲۴ ریال همیاری داشته اند.

وی در ادامه با تشکر و قدردانی از خیرین نیک سرشت اعلام کرد که شکات پرونده های زندانیان غیرعمدی به سهم خود در کمک به آزادی زندانیان غیرعمدی مشارکت داشته و عامل مهمی در پیشبرد کار آزادسازی افراد را ایفا کردند.


پرینت اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس